ELEKTRONINŲ CIGAREČIŲ ŽALA

SAUGI MOKYKLA

Visuomenėje ir ypač tarp paauglių plinta klaidinga nuomonė, kad elektroninės cigaretės nekelia didelio pavojaus sveikatai ir gali būti puikus cigarečių pakaitalas. Elektroninių cigarečių žala specialistams jau kelia nerimą. Natūralu, kad neseniai atsiradusių cigarečių poveikis nėra pakankamai gerai ištirtas ir visuomenė nepakankamai žino apie jų poveikį. Manoma, kad elektroninėse cigaretėse nuodingųjų medžiagų mažiau nei įprastose, nes nėra dervų, tačiau mokslininkai jau ištyrė, kad elektroninėse cigaretėse yra kitokių medžiagų, ypač kenkiančių sveikatai. Patrauklūs aromatai – vaisių ar saldainių – gali paskatinti jaunimą galvoti, kad elektroninės cigaretės yra nepavojingos, madingos ir saugios. Deja, taip nėra.

Sparčiai plintant elektroninėms cigaretėms visuomenė turėtų nepasitikėti skleidžiama tyrimais nepagrįsta informacija, ir atsižvelgti į Pasaulio sveikatos organizacijos skatinimą elgtis apdairiai, nes elektroninių cigarečių žala organizmui didesnė nei paprastų cigarečių.

Reginame tėvus susipažinti su Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento parenga medžiaga apie elektroninių cigarečių žalą.

SKAITYTI ČIA