ARCHYVAS

FRANKOFONIJOS MĖNUO

Kovo mėnuo ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje švenčiamas kaip Frankofonijos mėnuo. Šia proga organizuojami kultūriniai, kalbos, edukaciniai renginiai, atkreipiantys dėmesį ne tik į prancūzų kalbą ir kultūrą, bet ir į demokratines vertybes, žmogaus teises, solidarumą. Pasaulyje prancūziškai kalba apie 200 mln. žmonių, oficialia kalba ji įvardijama 29-iose šalyse.

Jau trečius metus „Varpelio“ jaunieji pianistai pažymėjo tarptautinę Frankofonijos dieną dalyvaudami LR Užsienio reikalų ministerijos, Prancūzijos Ambasados Lietuvoje, Prancūzų Instituto ir KTU Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto Prancūzų kultūros centro organizuojamuose Frankofonijos mėnesio renginiuose.

Kovo 18 d. Prancūzijos Meno ir Literatūros ordino riteris, knygų apie gyvensenos kultūrą autorius Eugenijus Skerstonas skaitė paskaitą „Paryžiaus mada ir impresionizmas“. Gerą nuotaiką ir jaukią atmosferą sukūrė „Varpelio“ jaunieji pianistai Leonardas Sottilotta (4 kl.) ir Aleks Shlok Kumar (5 kl.), atlikdami prancūzų kompozitorių kūrinius.

Kovo 27 d. KTU Auloje vyko Frankofonijos mėnesio uždarymas. Visus dalyvius sveikino Prancūzijos ambasadorė Lietuvoje p. J. E. Claire Lignieres – Counathe, Graikijos ambasadorė Lietuvoje J. E. p, Vassiliki Dicopolou ir KTU rektorius Eugenijus Valatka pasidalijo mintimis apie Prancūziją ir prancūzų kalbos vaidmenį jų gyvenime. Šio išskirtinio vakaro metu skambėjo prancūzų kalba bei jausminga ir romantiška muzika iš meilės šalies, kurią atliko „Varpelio“ pianistai – Leonardas Sottilotta (4 kl.), Vincentas Živelis (5 kl.), Herbertas Čepinskis (7kl.), Kristupas Ribokas (7 kl.) ir Elijas Lančickas (8 kl.). Tai buvo puiki galimybė pažinti kitos šalies kultūrą ir praturtinti save.