KONCERTAS REFORMACIJOS 500 METŲ MINĖJIMUI

ARCHYVAS

2017-ais metais minėtas Reformacijos 500 metų jubiliejus.

Kauno berniukų ir jaunuolių choras ,,Varpelis“, kartu su Sauliaus Gudo džiazo grupe, parengė koncertą „Bachas ir džiazas“, kuriame skambėjo ryškiausio Reformacijos kompozitoriaus – J. S. Bacho ,,Kalėdų oratorijos“ I-asis choras ir choralai. Kūrinys atliekamas pritariant orkestrui ir apipintas džiazo grupės improvizacijomis. Meno vadovas – Ksaveras Plančiūnas.

Šis koncertas buvo pristatytas 2017 m. gruodžio 16 d. Pasvalio šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje (apie tai skaitykite ČIA).

2017 m. gruodžio 20 d. koncertas skambėjo  Vytauto Didžiojo karo muziejuje.

Akimirkos iš koncerto Vytauto Didžiojo karo muziejuje.

koncertas reformacijos 500 koncertas reformacijos 500 koncertas reformacijos 500 koncertas reformacijos 500

2017 m. gruodžio 26 d. Lietuvos samariečių bendrijos projekto  „Centro seniūnijos bendruomenės tapatybės formavimas“ Kalėdinis renginys sukvietė „Varpelio“ bendruomenę ir garbingus svečius į Kauno filharmoniją. Pasak tradicijos, antroji Šv. Kalėdų diena švenčiama su draugais. Koncerte puikiai derėjo dvi progos: ką tik gimusio kūdikėlio Jėzaus šventė ir atsisveikinimas su nueinančiais 2017-ais metais, minėtais kaip Reformacijos 500 metų jubiliejus.

Šios šventės idėjinis autorius – Kauno miesto centro seniūnijos Senamiesčio seniūnaitė Ernesta Ranusienė. Kalėdiniame renginyje Sveikinimo žodį tarė ir šventę palaimino Kauno evangelikų liuteronų Šventos trejybės bažnyčios kunigas Saulius Juozaitis.

I-oje koncerto dalyje skambėjo J. S.Bacho „Kalėdų oratorijos“ I-as choras ir choralai.

II-oje koncerto dalyje 3 klasės mokiniai papasakojo Č. Dikenso ,,Kalėdų sakmę“. Pasakos metu skambėjo priešmokyklinių ir pradinių klasių auklėtinių atliekamos G. Savukynienės, B. Balakauskienės, V. Bagdono, D. Balčiūnaitės, E. Tolvaišienės dainos.

Akimirkos iš koncerto Kauno filharmonijoje

koncertas reformacijos 500 koncertas reformacijos 500 koncertas reformacijos 500 koncertas reformacijos 500