IR FORTEPIJONAS

GALI DAINUOTI..

VARPELIO PIANISTAI

Žmogaus balsas ir fortepijonas – nuolatiniai draugai tiek repeticijose, tiek koncertų salėse, tiek ramų vakarą namuose, kai tiesiog norisi muzikuoti sau… O ,,Varpelio“ mokykloje mokiniai perpranta dar vieną paslaptį – fortepijonas gali dainuoti (net kaip choras!) ir be žodžių papasakoti labai įdomių istorijų.

Fortepijono ir balso draugystė prasideda nuo pirmų žingsnių mokykloje ir tęsiasi visose klasėse. Fortepijono mokymasis „Varpelio“ mokykloje – tai įspūdžių mozaika. Tai spalvingas spektras įvairiausių koncertų: muzikinės kelionės į Prancūziją; ryto valanda svečiuojantis pas V. A. Mocartą; koncertas – susitikimas su M. K. Čiurlionio dukra; ieškojimas, kur gyvena Muzika; žvėrių karnavalai. Tai galimybė skambinti su „Varpelio“ orkestru; su profesionalių džiazo muzikantų trio; akompanuoti dainininkams; muzikuoti ansamblyje su draugais, tėveliais, sesėmis ir broliais. Tai koncertai, festivaliai, konkursai mokykloje, mieste, šalyje, užsienyje.

Jaunųjų atlikėjų laureatų sąrašas ilgėja kasmet. Dauguma tarptautinių ir respublikinių konkursų laureatai – Algirdas Urbonas, Jurgis Valiukevičius, Jonas Vaičys, Dovydas Vasiliauskas, Gaudas Krištaponis, Salvijus Unika, Benediktas Bartulis, Gediminas Kulbokas, Herbertas Čepinskis, Matas Lenkutis, Arnas Pilvelis, Paulius Grigonis, Mantvydas Drūlia, Žygimantas Galinis, Linas Steponavičius, Aivaras Ūsas, Daumantas Slaminskas, Danielius Vargonas, Shlok Aleks  Kumar ir kt. Kai kurie iš jų susiejo savo gyvenimą su muzika.

Visgi, didžiausias laimėjimas – įsigyti nuostabų draugą – Fortepijoną, kuriam galima pasiguosti, kai liūdna, su kuriuo galima džiaugtis, kai gera…

Edukacinis-kultūrinis projektas „Instrumentų karalius – vargonai“

2020-02-08

2020 m. vasario mėn. 8 diena. išvyka į Balbieriškį, kurioje dalyvavo mokiniai, jų šeimos nariai, mokytojai, kuriai ilgai ruoštasi. Ruoštasi ne tik koncertui, bet ir susipažinta, kuo nustebinti gali maža Balbieriškio gyvenvietė. Ir išties, daugumai nuostabą paliko peržiūrėtas filmas ,,Viltis ir stebuklas Balbieriškyje“. Linkime šį filmą pažiūrėti kiekvienam.

Ką gi veikė ,,varpeliukai“ Balbieriškyje? Te kalba apie tai dienoraštis:

  • Klausėsi klebono Remigijaus Veprausko pasakojimo apie po gaisro naujai atstatytą Balbieriškio Rožinio Švč. Mergelės Marijos bažnyčią, jos išlikusias relikvijas.
  • Dalyvavo Šv. Mišiose su muzikiniais ,,Varpelio“ mokyklos mokinių bei mokytojo A. Petravičiaus intarpais.
  • Po Šv. Mišių ,,Varpelio“ mokyklos mokiniai surengė koncertą tik prieš metus Vokietijoje firmos Oberlinger pagamintais vargonais (!). Skambėjo G. F. Handel, J. S. Bach ir kitų autorių opusai.
  • ,,Varpelio“ mokyklos absolventas, diplomuotas teisininkas ir (!) Lietuvos vargoninikų asociacijos valdybos narys, aktyviai praktikuojantis vargonininkas Paulius Grigonis papasakojo apie vargonų mechanizmą bei jo veikimo principus, atliko vieną J. S. Bacho opusų vargonams.
  • Klebonas vaišino skaniais pietumis su puikiu desertu – gražiomis užstalės dainomis, kurių, pasirodo, buvome labai labai pasiilgę.

Nuoširdžiai DĖKOJAME šios išvykos ir koncerto sumanytojui ir generatoriui 4-oko Jono tėveliui, mokyklos absolventui Rokui Urbonui. Išvyka buvo įsimintina ir prasminga. Ir labai svarbu, kad su kiekvienu tokiu renginiu stiprėja ,,Varpelio“ bendruomenė, mes vis labiau jaučiamės viena šeima.

Jaunųjų atlikėjų „Džiazo muzikos koncertas“ Birštono meno mokykloje

2020-01-30

Š. m. sausio 30 d. Kauno berniukų chorinio dainavimo mokyklos „Varpelis“ mokiniai koncertavo Birštono meno mokykloje. Tai buvo puiki galimybė berniukams praplėsti muzikinį akiratį ir koncertuoti už Kauno miesto ribų. Koncerte įvairių klasių mokiniai atliko džiazinės muzikos improvizacijas fortepijonu, dainavo pop ir džiazo stilių kūrinius akompanuojant „Varpelio“ džiazo studijos mokytojams.

Koncerto metu netrūko šypsenų ir geros nuotaikos, o mokyklos direktorė L. Raugevičienė dėkojo už puikią dovaną Birštono meno mokyklos mokiniams ir mokytojams.

IV-asis jaunųjų atlikėjų festivalis „FORTISSIMO“

2019-12-08

Mūsų mokyklos mokiniai – Herkus ir Lukas Baranauskiai dalyvavo IV-ame jaunųjų muzikos atlikėjų festivalyje „Fortissimo“, kuris vyko ypatingoje Vilniaus senamiesčio muzikos salėje „White piano hall“. Ši netradicinė kamerinė erdvė garsėja išlikusiais senųjų freskų fragmentais, autentiška architektūra ir ypatinga aura, kurią suteikia jau bene pusę tūkstančio metų menančios Pranciškonų ordino vienuolyno sienos.

Berniukai turėjo galimybę pajusti, ką reiškia groti baltu rojaliu, baltoje erdvėje, kur ypatinga akustika ir ore vis dar tvyranti vienuolyno dvasia. Aplinka įpareigojo džiaugtis gyvu garsu, siekti estetiško, ryškaus kūrinių atlikimo.

Fortepijoninės muzikos koncertas iš ciklo „Dainuojantis fortepijonas“ „Muzikinė kelionė į Vokietiją“

2019-12-07

2020 m. Kauno berniukų ir jaunuolių choras ,,Varpelis“ švenčia 60-metį. Ta proga mokyklos fortepijono mokytojai sumanė ciklą koncertų ,,Dainuojantis fortepijonas“. Koncertuose skambės kūriniai tų šalių kompozitorių, su kuriomis paskutiniaisiais metais ,,Varpelio“ chorą sieja draugystės ryšiai. Jei choras važiuoja koncertuoti į Vokietiją, Sankt Peterburgą, skrenda į Japoniją, tai pianistai tas šalis ,,pasikviečia“ į koncertus ,,Varpelio“ mokyklos salėje.

2019 m. gruodžio 7 d. įvyko pirmasis ciklo koncertas ,,Muzikinė kelionė į Vokietiją“. Jaunieji muzikantai (jų buvo net 26 !) sėkmingai atliko J. S. Bacho, J. K. F. Bacho, G. F. Hendelio, R. Šumano, F. Mendelsono žymių vokiečių pedagoginio repertuaro autorių: J. Burgmiuller, R. Kretzlin, H. Zilcher, M. Schmitz bei kitų kompozitorių kūrinius.

XIX jaunųjų pianistų festivalis – maratonas

2019-11-30

2019 m. lapkričio mėn. 30 d. Kaune vyko XIX jaunųjų pianistų festivalis – maratonas, tradiciškai sutampantis su kalėdinės miesto eglės įžiebimo švente. Mūsų mokyklą gausiai atstovavo 13 mokinių, kuriuos parengė Gita KULBOKIENĖ, Elena KOKŠTIENĖ, Viktorija ŠTYPS, Saulenė JANUŠAITIENĖ, Rita URBONAITĖ, Loreta GRADZEVIČIENĖ, Lina RINKEVIČIENĖ ir Erika Ilona POHJANOKSA.

VDU auloje fortepijonu skambino trys gabūs „Varpelio” mokiniai – Daumantas GUDAITIS, Gabrielius Adomas JANULEVIČIUS bei Leonardas SOTTILLOTA. Matas LENKUTIS fortepijoninę muziką skleidė nacionaliniame M. K. Čiurlionio muziejuje. M. ir K. Petrauskų muziejuje fortepijoninės muzikos žavesį atskleidė Simas ir Lukas URBONAI, Adomas JAKINEVIČIUS, Rojus BUKAUSKAS bei Vainius SKILANDIS. Taip pat fortepijoninė muzika suskambėjo ir M. Žilinsko dailės galerijoje, kurią dovanojo Paulius KATILIUS, Nojus ŠIDLAUSKAS ir Timotiejus PEKH – IVAŠČENKO bei J. Gruodžio konservatorijoje – Jonas KAMINSKAS.

II-as Respublikinis pianistų konkursas „CRESCENDO“

2019-11-23

2019 m. lapkričio 23 d. Klaipėdoje vyko II Respublikinis pianistų konkursas „CRESCENDO“
Šiame konkurse puikiai pasirodė 2kl. mokinys Daumantas Gudaitis (mokytoja L. Rinkevičienė) kur laimėjo GRAND PRIX ir taip pat skirtas diplomas už geriausią lietuvių kompozitoriaus kūrinio atlikimą.
Sveikiname ir linkime toliau tęsti kelionę su muzika !

Fortepijoninės muzikos koncertas „Aš jau moku skambinti“

2019-11-21

2019 m. lapkričio 21 d. mokyklos salėje vyko tradicinis 1-3 kl. mokinių koncertas ,,Aš jau moku skambinti“. Šiemet koncertas maloniai nustebino norinčių dalyvauti gausa (31 dalyvis!). Klausytojai: tėveliai, mokytojai, svečiai negailėjo plojimų kiekvienam berniukui, pasidalinusiam savo nuoširdžiu muzikavimu, savo atrastu kūrinėlio žavesiu. Koncertas nuspalvino vakarą šypsenomis ir geromis nuotaikomis.

Koncertas A. ir P. Galaunių namuose

2019-06-26

XX-asis tarptautinis kamerinio muzikavimo festivalis „Garsų išdaigos“

2019-05-18

Gegužės 18 d. Kauno J. Gruodžio konservatorijos Koncertų salėje vyko XX-asis tarptautinis kamerinio muzikavimo festivalis „Garsų išdaigos“. Džiaugiamės labai sėkmingai šiame festivalyje pasirodžiusiais mūsų mokyklos šeimyniniais ansambliais:

Broliai Urbonai –Simas (1 kl.) ir Lukas (5 kl.) (mok. R.Urbonaitė), ir broliai Ribokai – Gabrielius (1 kl.) ir Jokūbas (5 kl.) (mok. E.Pohjanoksa). Taip pat mūsų mokyklos penktokas Erikas Jankauskas (mok. J. Geniušienė) su A.Kačanausko MM mokine Beatriče Beniušyte atliko W. A Mozart Allegro iš sonatos fleitai ir fortepijonui F-dur.

18-asis tarptautinis vaikų ir jaunimo džiazo muzikos festivalis – konkursas „JAZZ FONTANAS 2019″ 

2019-05-11

Jau 18-tus metus iš eilės vykstantis tarptautinis vaikų ir jaunimo džiazo muzikos festivalis – konkursas suburia talentingus jaunuosius muzikantus, pasirinkusius intelektualų džiazo muzikos kelią.

Šių metų festivalio svečiai – atlikėjai iš visos Lietuvos, Baltarusijos, Rusijos. Vertinimo komisijos nariai – profesionalūs džiazo muzikos atlikėjai, kritikai, dėstytojai.

Šiais metais „Varpelio“ mokyklą atstovavo 5 pianistai. Labai džiugu, kad visi iškovojo prizines vietas!

A1 amžiaus kategorijoje:

I vieta – Daumantas Gudaitis 1 kl. (mokyt. L. Rinkevičienė)

II vieta – Timotiejus Pehk – Ivaščenko 3 kl. (mokyt. V. Štyps)

III vieta – Modestas Galinis 1 kl. (mokyt. S. Gudas)

A amžiaus kategorijoje: 

II vieta – Matas Bučys 6 kl. (mokyt. S. Gudas)

III vieta – Lukas Baranauskis 4 kl. (mokyt. E. Pohjanoksa)

Sveikiname laimėtojus ir jų mokytojus. Dėkojame Sauliaus Gudo instrumentinei džiazo grupei.

IV respublikinis „Šiuolaikinės ir džiazinės pjesės“ konkursas 

2019-04-19

Klaipėdoje Juozo Karoso muzikos mokykloje vyko IV respublikinis „Šiuolaikinės ir džiazinės pjesės“ konkursas.
Sveikiname 1-os klasės mokinį Modestą Galinį (mokytojas S. Gudas) tapus diplomantu ir 4-os klasės mokinį Adomą Gabrielių Janulevičių (mokytoja L. Rinkevičienė) tapus diplomantu.
Džiaugiamės ir linkime sėkmės!

2019-04-15

Sakoma, – svajonės pildosi, tik reikia labai labai norėti. Pasirodo, tai tiesa!

Ilgus metus, netgi dešimtmečius mokyklos bendruomenė svajojo apie naują kokybišką fortepijoną. Ką gi…

Šiandien mokyklos salėje radome siurprizą – fortepijoną WEINBACH. Sakosi, kilęs iš Vokietijos, itin mėgstą gerą muziką. Ir paties ,,balsas“ lyrinis, romantinis.

Mėginome arčiau susipažinti. Mielai sutiko.

Premjeriniame koncerte skambėjo A. Skriabino, E. Grygo, L. Povilaičio, K. Debiusi kūriniai fortepijonui solo, kuriuos atliko mokytoja I. Vaičienė, 1 kl. mokinys D. Gudaitis ir 5 kl. mokinys A. Kumar. Po to fortepijonas virto orkestru ir pritarė V. A. Mocarto Kerubinio arijai iš operos ,,Figaro vedybos“, kurią atliko L. Gabriūnas, akompanavo K. Jeganian. Ir tikrai,- garsas lyrinis, romantinis. Daug spalvų. Supranta atlikėjo prašymus, dėmesingai reaguoja į juos.

Linkime įsimintinos draugystės su muzika kiekvienam, kas juo skambins ir kiekvienam, kas jo klausys.

II respublikinis Šakių miesto pianistų konkursas 

2019-04-13

Šakiuose vyko II respublikinis Šakių miesto pianistų konkursas.
Mūsų mokyklos 1-os klasės mokinys Daumantas Gudaitis (mokytoja L. Rinkevičienė) tapo I vietos laureatu.
4-os klasės mokinys Adomas Gabrielius Janulevičius (mokytoja L. Rinkevičienė) diplomantu.
Sveikiname konkurso laureatą ir diplomantą, linkime ir toliau tęsti draugyste su muzika.

Fortepijoninių ansamblių koncertas „Muzikuojam drauge“ 

2019-03-09

Ansamblis yra labai svarbi fortepijono mokymo dalis, o „varpeliukai“ – gabūs ir darbštūs vaikai. Šeštadienio rytmetį džiaugėmės jų pasiektais darbo rezultatais. Mokiniai skambino ansamblyje ne tik su savo draugais ir mokytojais, bet ir su savo šeimos nariais – broliais, sesėm, tėveliais. Koncertas tapo džiugia švente visiems klausytojams ir dalyviams.

IV nacionalinio bendro fortepijono konkurso „PIANO – FORTE“ laureatų koncertas

2019-03-02

Kovo 2-ąją du ,,Varpelio” mokyklos mokiniai: DAUMANTAS GUDAITIS (I kl., mokyt. L. Rinkevičienė) ir ALEKS SHLOK KUMAR (5 kl., mokyt. I. Vaičienė), dalyvavo IV nacionalinio bendro fortepijono konkurso ,,Piano – forte” laureatų koncerte Paliesiaus dvare. Šis koncertas buvo dovana ne tik laureatams, bet ir nemažai juos lydinčiųjų komandai,- kartu vykusiems mokyklos direktorei, mokytojams, bendramoksliams, tėveliams. Paliesiaus dvaro koncertų salė garsėja itin aukštos kokybės STEINWAY fortepijonu ir ypatinga akustika. Joje įrašus daro žymūs pasaulio atlikėjai. Pasagos formos salė, stiklinė galinė siena, atverianti nuostabų kraštovaizdį, stiprino išskirtinumo, prisilietimo prie grožio įspūdį.

Mokyklos bendruomenės išvyka neapsiribojo koncertu. Ji buvo papildyta įdomiais edukaciniais akcentais. Tai ir ekskursija po dvarą, ir išvyka į netoliese esantį Mėlagėnų kaimą, kurio bažnyčia – sumažinta Vilniaus katedros kopija. Bažnyčioje mūsų laureatai turėjo galimybę išbandyti vargonus. Jų atlikti J. S. Bacho kūriniai skambėjo didingai! Išeinant iš bažnyčios klebonas mus išlydėjo varpų muzika.

Tikiu, šis šeštadienis, kai švente buvo pripildyta kiekviena akimirka, giliai įsirėžė kiekvieno joje dalyvavusių širdyje.

Respublikinis bendrojo fortepijono mokinių konkursas „Jūros eskizai 2019″

2019-02-22

2019 m. vasario 22 d. Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijoje vykusiame respublikiniame bendrojo fortepijono konkurse „Jūros eskizai 2019″ 4-tos klasės mokinys Gabrielius Adomas Janulevičius (mokytoja L. Rinkevičienė) tapo I vietos laureatu.

Sveikiname ir linkime sėkmės tolesniame muzikos pažinimo kelyje.

IV nacionalinis bendro fortepijono konkursas „PIANO – FORTE“ 

2019-02-14

2019 m. vasario mėn. 14 d. nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje vyko IV nacionalinis bendro forteopijono konkursas ,,Piano – forte“. Šis konkursas išsiskiria itin aukštais muzikavimo ir programiniais reikalavimais. Šiemet vieninteliai ,,Varpelio“ mokyklos mokiniai išdrįso susirungti su M. K. Čiurlionio mokyklos mokiniais. 5 ,,varpeliukai“:

Daumantas Gudaitis – 1 kl., mokytoja L. Rinkevičienė,

Aleksas Shlok Kumar – 5 kl., mokytoja I. Vaičienė,

Herbertas Čepinskis – 7 kl., mokytoja I. Vaičienė,

Jonas Kaminskas – 7 kl., mokytoja S. Janušaitienė,

Mantas Gontis – 8 kl., mokytoja D. Maskoliūnienė,

garbingai atstovavo mokyklą, įrodydami, kad gali būti lygiaverčiais prestižinės mokyklos varžovais. Tai liudija ir komisijos sprendimai: Laureatais tapo DOMANTAS GUDAITIS ir ALEKSAS SHLOK KUMAR, o HERBERTAS ČEPINSKIS įvertintas Diplomu. Tačiau tiek Jono Kaminsko, tiek Manto Gončio skambinimas taip pat susilaukė daug teigiamų atsiliepimų. Na, o Laureatų dar laukia pagrindinis prizas – galimybė kovo 2 d. koncertuoti Paliesiaus dvare.

SVEIKINAME ir DĖKOJAME šauniajam penketukui bei jų mokytojams už pasiekimus ir ,,Varpelio“ vardo garsinimą. Tegul Muzika daro jūsų gyvenimą gražesniu, turtingesniu, prasmingesniu.

Koncertas „Prisilietimai. M. K. Čiurlionio garsų aidai“

2019-01-30

Tęsiasi jaunųjų mokyklos pianistų prisilietimų prie Lietuvos kultūros palikimo ciklas. 2019 metų sausio 30 dieną jie apsilankė Raudondvaryje, kur kompozitoriaus Juozo Naujalio memorialiniame muziejuje, gausiai susirinkusiems Raudondvario gimnazijos mokiniams, pristatė programą ,,Prisilietimai. M. K. Čiurlionio garsų aidai”. Po koncerto muziejaus darbuotoja trumpai papasakojo apie J. Naujalį, kilusį iš Raudondvario ir priminė, kad Lietuvos Seimas šiuos metus paskelbė Juozo Naujalio metais. Štai taip netikėtai jaunųjų ,,Varpelio” muzikantų koncertas subūrė draugėn du bendraamžius, didžius Lietuvos muzikus M. K. Čiurlionį ir J. Naujalį. Ne tik subūrė, bet ir parodė, kad jų palikimas ir atminimas gyvas, kad jų pradėta muzikinė kelionė tęsiasi…

Dainiaus Trinkūno II tarptautinis jaunųjų pianistų konkursas – festivalis“

2018-12-14

2018 m. gruodžio mėn. 14 d. Šiauliuose vyko Dainiaus Trinkūno II tarptautinis jaunųjų pianistų konkursas – festivalis. Mūsų mokyklos 1-os klasės mokinys Daumantas Gudaitis (mokytoja L. Rinkevičienė) ir 7-os klasės mokinys Herbertas Čepinskis (mokytoja I. Vaičienė) tapo Laureatais savo amžiaus kategorijose, o 4-os klasės mokinys Gabrielius Adomas Janulevičius (mokyt. L. Rinkevičienė) – Diplomantu. Daumantas Gudaitis buvo apdovanotas ir kaip jauniausias konkurso dalyvis.

Trys mokiniai atstovavo ,,Varpelį“ festivalio programoje: Lukas Baranauskis, 4 kl. (mokytoja E. Pohjanoksa), Matas Lenkutis, 5 kl. (mokytoja G. Kulbokienė), Vainius Skilandis, 6 kl. (mokytoja L. Gradzevičienė).
Sveikiname konkurso Laureatus, Diplomantą, festivalio dalyvius, linkime įsimintinos draugystės su Muzika.

Koncertas ,,Apie tolimus kraštus ir žmones“

2018-12-08

Ar žinote, kad galima keliauti muzikos garsais? Būtent tokią kelionę po įvairias pasaulio šalis 2018 m. gruodžio 8 dieną klausytojams padovanojo jaunieji mokyklos pianistai koncerte ,,Apie tolimus kraštus ir žmones“. Suspėta aplankyti net 17 šalių, net ir labai egzotiškų. Na, kad ir Alžyras, Argentina, Meksika, Peru. Ir piemenėlis Alpėse keliautojams gražiai paraliavo savo dūdele. Kupini įspūdžių klausytojai dėkojo gausiais aplodismentais. Po  koncerto dauguma aptarinėjo, į kokį kraštą keliaus ateinančią vasarą.

Koncertas ,,Prisilietimai. M. K. Čiurlionio garsų aidai“

2018-11-24

Lietuvos šimtmetis inspiravo mokyklos pianistus koncertų ciklui ,,Dedikacija Lietuvai“. Lapkričio 24 dieną Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje įvyko kulminacinis ciklo koncertas – ,,Prisilietimai. M. K. Čiurlionio garsų aidai“. Muzikavo ir mokiniai, ir mokytojai. Tai buvo giliai paliečiantis prisilietimas prie Čiurlionio paslapties, kuriame skambėjo jo fortepijoninė muzika, liaudies dainų aranžuotės fortepijonui ir vokalui, jo laiškai, žymių žmonių mintys apie Čiurlionį. Mokinių skambinimas stebino nuoširdumu, atsidavimu. Jadvyga Čiurlionytė apie savo brolį Konstantiną yra pasakiusi: ,,mintimi milžinas – širdimi vaikas“. Gal čia ir slypi atsakymas į mokinių gebėjimą perteikti didžiojo Čiurlionio dvasią?

Koncertas ,,Aš jau moku skambinti“

2018-11-15

Rudeniškai žvarbų lapkričio 15 dienos vakarą sušildė nuoširdus 1 -3 klasių mokinukų koncertas ,,Aš jau moku skambinti“, vykęs ,,Varpelio“ mokykloje. Skambėjo įvairiaspalvės miniatiūros ir apie išvirtą košytę, ir apie sėlinančią katytę ar snaudžiantį hipopotamą. Koncertą vainikavo netikėtas bis`as – pučiamaisiais instrumentais (muilo burbulų flakonais!) mažieji atlikėjai pūtė spalvotas natas, o kai kas net ir melodijas. Ši nuostabi polifonija buvo užfiksuota foto kamerų.

„M.K.Čiurlionio fortepijono muzikos valanda“

2018-11-10

2018 m. lapkričio 10 d. mokyklos salėje vyko jau trečiasis tęstinio projekto „Dedikacija Lietuvai“ koncertas. Tai buvo galimybė prisiliesti prie didžiausio Lietuvos genijaus M.K.Čiurlionio muzikinio palikimo, išgirsti mūsų mokyklos jaunųjų pianistų atliekamus fortepijoninės muzikos kūrinius. Koncertą vedė mokyt. L. Rinkevičienė ir 9 kl. mokinys P. Petručionis. Niekas nežino kokiu keliu gyvenime toliau žengs mūsų mokiniai, tačiau muzika jų gyvenime užims tikrai svarbią vietą, nes jų širdelėse pasėta daigi sėkla.

„Džiazo pavasaris“

2018-06-01

Pirmąją vasaros dieną yra minima Tarptautinė vaikų gynimo diena. Pažymint šią dieną, mokykloje vyko tradicinis „Džiazo pavasario“ koncertas, kuriame dalyvavo džiazo studijos mokiniai ir Sauliaus Gudo instrumentinė grupė. Berniukams, jų tėveliams ir draugams tai buvo graži, nuotaikinga šventė, puiki savaitės pabaiga.

„Garsų išdaigos“

2018-05-24

2018-05-19 7 kl. mokinys Henrikas Otas dalyvavo Kauno Juozo Gruodžio konservatorijoje vykusiame XIX-ajame Tarptautiniame kamerinio muzikavimo festivalyje, kur kartu su  Kauno I-osios muzikos mokyklos mokine Tija Buožiūte atliko C. Debussy pjesę „Mažasis negriukas“. Mokinius paruošė mokytojos Reda Stabinskienė ir Jurgita Otienė.

Koncertas Maironio lietuvių literatūros muziejuje

2018-05-19

Mokyklos pianistai tęsia koncertų ,,Dedikacija Lietuvai“ ciklą. Gegužės 19 d. jie koncertavo Maironio lietuvių literatūros muziejuje. Mokiniams nepakartojamą įspūdį paliko galimybė skambinti daugiau nei 150 metų senumo (bet puikiai skambančiu!)  Maironio fortepijonu. Prisilietimą prie Lietuvos praeities papildė ekskursija po Maironio butą bei nedidelis improvizuotas  „protmūšis“, įvykęs išpuoselėtame ir Maironio mėgiamame sode.

,,Dedikacija Lietuvai“

2018-04-21

2018 m. balandžio 21 d. mokyklos salėje vyko pirmasis projekto ,,Dedikacija Lietuvai“ koncertas, kuriame dalyvavo jaunieji mokyklos pianistai. Skambėjo įvairūs lietuviškos muzikos numeriai nuo aranžuotų liaudies dainų iki žinomos klasikos: M. K. Čiurlionio, B. Dvariono, A. Rekašiaus kūrinių.

Festivalis ,,Lietuviškos muzikos erdvės 1918 – 2018″

2018-04-21

Balandžio mėn. 21 d. J.Naujalio muzikos gimnazijoje vyko respublikinis moksleivių antrojo instrumento (fortepijono) festivalis „Lietuviškos muzikos erdvės 1918 – 2018“. Kauno berniukų chorinio dainavimo mokyklą „Varpelis“ sėkmingai atstovavo 4 mokiniai: Daumantas Gudaitis (priešmokyklinė klasė), Leonardas Sottilotta (3 klasė), Vincentas Živelis (4 klasė) ir Sava Tretjakov (5 klasė). Tai buvo didelė šventė mokiniams, jų tėveliams ir mokytojams. Dar vienas naujas pasiekimų laiptelis.

Festivalis ,,Muzikos garsai“

2018-04-16

Balandžio mėn. 13 d. Albertas Letukas (1 kl.), Ignas Bakutis (1kl.), Gabrielius Janulevičius (3KL.), Matas Lenkutis (4 kl.) ir Adomas Abugelis (6 kl.) atstovavo ,,Varpelio“ mokyklą V-ame respublikiniame jaunųjų choro dainininkų berniukų ir jaunuolių instrumentinės muzikos festivalyje ,,Muzikos garsai“, vykusiame Šiaulių ,,Dagilėlio“ dainavimo mokykloje.
Šis renginys nebuvo konkursas, jame nebuvo renkami laimėtojai, tai renginys, kurio tikslas – suburti jaunuosius muzikantus, mokiniams ir mokytojams artimiau susipažinti ir pabendrauti vieniems su kitais. Festivalyje muzikuoja tik berniukai, kuriems grojimas pasirinktu instrumentu yra papildoma veikla muzikos mokykloje (pagrindinė – dainavimas). Šiemet  festivalyje dalyvavo  40 dalyvių iš visos Lietuvos, buvo atlikti 32 kūriniai.

Koncertas Įvairių tautų kultūrų centre

2018-03-25

Kovo 25 dienos pavasariškai gaivų pavasario rytą, verbų sekmadienį Įvairių tautų kultūrų centre vyko mokytojos Inos Vaičienės mokinių koncertas. Jaunieji atlikėjai pasirodė plačiame amplua: solo, ansambliuose, akompanavo. Koncertą papuošė ir 2 svečiai – mokytojų G. Kulbokienės ir E. Pohjanoksa mokiniai bei ,Kauno berniukų chorinio dainavimo mokyklos „Varpelis“ mokyklos absolventas, dabar besimokantis Juozo Gruodžio konservatorijoje Augustas Kvedaravičius. Berniukai nuoširdžiai muzikavo, klausytojai nuoširdžiai klausėsi ir plojo. Jautėmės viena šeima, suvienyta Muzikos.

Konkursas „Akcentai“

2018-03-17

Kovo mėn. 17 d. vyko respublikinis muzikos (meno) mokyklų koncertmeisterių konkursas ,,Akcentai“. Kauno berniukų chorinio dainavimo mokyklą ,,Varpelis“ sėkmingai atstovavo du mokiniai, abu tapę laureatais:

II vieta – MANTAS GONTIS, 7 kl., mokytoja D. Maskoliūnienė

III vieta HERBERTAS ČEPINSKIS, 6 kl., mokytoja I. Vaičienė.

Šiame konkurse Mantas ir Herbertas pasirodė naujame amplua – jie akompanavo. Mantas dainininkei Jurgitai Šalčiūtei, o Herbertas smuikininkei – savo mamai Indrei.
Sveikiname ir linkime įspūdingų bei prasmingų potyrių tolesniame muzikos pažinimo kelyje.

Koncertas „Muzikuojame drauge“

2018-03-17

Kovo mėn. 17 d., šeštadienis nemažam būriui  Kauno berniukų chorinio dainavimo mokyklos ,,Varpelis“ mokinių ir jų šeimoms bei draugams prasidėjo šviesiu, nuotaikingu koncertu ,,Muzikuojame drauge“. Mokiniai skambino su draugais, mokytojais ir net su mamomis bei tėčiais! Dėkui atlikėjams, jų mokytojams, nuoširdiems ir dėmesingiems klausytojams. Buvo gera po įtemptos savaitės mėgautis muzika.

Konkursas „Su šypsena“

2018-03-03

2018 metų kovo mėnesio 3 dieną Kauno A. Kačanausko muzikos mokykloje vyko V respublikinis papildomo instrumento (fortepijono) mokinių konkursas ,,SU ŠYPSENA“. Tarp daugiau nei 50 dalyvių  sėkmingai pasirodė ,,Varpelio“ mokyklos atstovai: 

ALGIRDAS TARASEVIČIUS, 1 kl., mokytoja E. Kokštienė – II vieta

ARNAS MASKOLIŪNAS, 4 kl., mokytoja I. Vaičienė – II vieta

IGNAS BAKUTIS, 1 kl., mokytoja I. Vaičienė – Diplomas ir specialus Diplomas bei prizas ,,Su šypsena“ už nuotaikingiausią pasirodymą.

SVEIKINAME, DIDŽUOJAMĖS, LINKIME SĖKMĖS TOLESNIAME DRAUGYSTĖS SU MUZIKA KELYJE

pianistai pianistai pianistai

Koncertas – karnavalas ,,Muzikinės kaukės“

2017-12-09

Gruožio 9 d. ,,Varpelio mokykloje vyko jaunųjų pianistų koncertas – karnavalas ,,Muzikinės kaukės“. Labai netikėtai karnavalas virto pasaulio pažinimo kontroline pamoka. Klausytojai turėjo atpažinti kiekvieną kūrinį – muzikinę kaukę. Jaunieji atlikėjai puikiai atliko savąsias muzikines charakteristikas, tad ir klausytojai sėkmingai įveikė kontrolinę pamoką.
Koncerto pabaigoje įvyko laimingų šypsenų fotosesija!

Koncertas „Skambantys klavišai“

2017-11-25

Lapkričio 25 d., šeštadienio rytą mokyklos salėje vyko 1-3 klasių mokinių fortepijoninės muzikos koncertas ,,Skambantys klavišai“. Klausytojams pianistai padovanojo 18 nuoširdžiai ir išraiškingai atliktų kūrinėlių. Graži ir prasminga savaitgalio pradžia…

Pianistų konkursas „Crescendo“

2017-11-18

Lapkričio 18 d. ,,Varpelio“ mokyklos mokiniai Gabrielius Janulevičius (3 kl.) ir Shlok Aleks  Kumar (4 kl.) dalyvavo I-ame respublikiniame pianistų konkurse ,,Crescendo“, vykusiame Klaipėdos J. Kačinsko muzikos mokykloje.

Gabrielius įvertintas Diplomu, Aleksas – Laureato diplomu ir specialia nominacija už interpretaciją.
Sveikiname, didžiuojames, linkime, kad jų pažintis su Muzikos pasauliu  augtų crescendo.
pianistai        pianistai        pianistai

Gamtos simfonija

2017-10-26

Spalio mėn. 26 d. ,,Varpelio“ mokyklos mokiniai Gabrielius Janulevičius (3 kl.) ir Shlok Aleks  Kumar (4 kl.) dalyvavo Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje vykusiame Kauno m. ugdymo įstaigų mokinių gamtojautos ugdymo projekto ,,GAMTOS SIMFONIJA“ uždarymo šventės koncerte.